Zayıflatıcı Metabolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Zayıflatıcı Metabolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

 

Merhaba Arkadaşlar

Yıllardır Diyet yaptığımda ve hatta kış ayları hasta olmamak için bile içtiğim Yağ yakıcı Çayımızın Fotoğraflarını yeniledim 🙂 Videosunu bile sizler için çekip Youtube kanalımıza ekledim.Bu çayın öyle güzel bir etkisi varki vücudumuza.Hem bizi hastalıklardan koruyor hemde vücuttaki fazlalık yağları yakmaya yardımcı oluyor.Ama şunu belirtmek istiyorumki,diyet yapmıyorsanız bu çayı sadece hastalıklardan korunmak amaçlı içebilirsiniz.Kilo vermek için diyetin yanı sıra bu çayı içerseniz kilo verme işlemi iki katına çıkar Dostlar.Ben Bu çayla bir haftada 3 kilo verdiğimi dahi biliyorum.Bir ayda 8 kilo vermiştim hatta.İkinci haftası duraklama oluyor çünkü.Mesela ben ne yapıyorum size anlatayım Dostlar.Sabah kalkar kalmaz çayımı demliyorum.Sonra iki şu bardağı suyu mutlaka içiyorum.Çayım demini alana kadar Çocukları okula yürüyerek götürüp geliyorum.Evime gelip Evimi toplayana kadar çayımda iyice demlenmiş oluyor.Sonra bir bardak içiyorum.Daha sonra Kahvaltımı yapıyorum.Kahvaltımda iki yumurta mutlaka oluyor.Buraya bir kaç günlük kahvaltı resimlerimi ve akşam yemeklerimi paylasıcam Arkadaşlar.Belki sizlerede fikir olur.İnanın hiç aç kalmadan vede sağlıklı olarak okadar güzel gidiyorki kilolar anlatamam size :)) Bu çayın faydasını çok gördüğüm için sizlerlede seneler önce paylaşmıştım.Ama ne varki verilen kiloları korumaya almadan diyet bırakılınca o kilolar tekrar geri geliyor.Önceleri iki sene korumaya alırdım ve 62 kiloda kalırdım ama artık izinlerde malasef kendimi kaybediyorum.Bu sene söz verdim ve kilo almamak için elimden geleni yapıcam inşaallah 🙂 Haydin şimdi çayımıza geçelim 🙂


 

Malzemeler :

Yapılışı :

Afiyet Olsun

Karabiber Sağlık Yararları Şunlardır

Karabiber sağlık yararları anormal kalp hızı, akne, anemi, astım, şişkinlik, damar sertliği, tansiyon hastalıkları, çıban, kanser, kalp ve damar hastalıkları, kolik, soğuk algınlığı, öksürük, kabızlık, dış bakımı, ishal için rahatlama dahil kulak ağrısı, göz problemleri, ateş, gaz, kangren, hazımsızlık, enfeksiyonlar, başur, mide eksimesi, kalp hastalığı, fıtık, ses kısıklığı, iktidarsızlık, hazımsızlık, böcek ısırıkları, eklem ağrısı, böbrek enfeksiyonları, karaciğer sorunları, burun tıkanıklığı, şişmanlık, balgam, irin akması, romatizma, solunum bozuklukları, sinüs tıkanıklığı, sinuzit, kanser, boğaz ağrısı, dış ağrısı, dış çürümesi, boğmaca, şu tutma, rüzgar ve solucanlar dahil olmak üzere deri hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Hemen hemen her hastalığı karşı etkili olan karabiber oldukça değerli bir besin kaynağımızdır. Faydaları yukarda belirttiğimiz üzere oldukça fazla ve mutlak tüketilmesi gereken bir besin kaynağımızdır.

Tarçin Zayıflama hakkında yararlanacağınız bilgiler.

Saymakla bitmeyen doğal şifa kaynağı olan tarçini en çok aroma vermesi nedeniyle bir çok içecek ve bazı yemeklerde kullanırız. Ama zayıflamak için ve Diyabet tedavisi için kullanıldığını pek azımız biliriz. İnsülin (pankreastan salgılanan kan şekerini ayarlayan hormon) salınımı ve metabolizma hızı, kilo vermek ve zayıflamak ile doğrudan alakalı olduğuna göre ve Tarçin tüketimide kandaki şeker oranını dengeleyen ve metabolizmayı hızlandıran bir bitki olduğuna göre doğal yoldan zayıflamak için tüketilebilecek başlıca şifa kaynaklarındandır.

Tarçin bilindiği gibi hazmı kolaylaştırır, mide tembelliğinide giderir ve mide spazmlarında etkili olabilir. Ferahlık verir ve iştah acar. El ve ayaklardaki titremeleri giderir ve damar tıkanıklığını önleyici etkileri bilinmektedir. Bağırsakta kürt dökülmesinde ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesinde yardımcı olduğu eskiden beri bilinir. Cinsel isteği arttırır. Gaz söktürücüdür. Kötü kokulu nefeste etkilidir, öksürüğü ve ishalide kesmeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Balla karıştırıldığında vücut direncini arttırdığı bilimsel bir gerçektir.

Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Bal ve limonla karıştırılıp yenildiğinde boğaz ağrısı ve yanmalarında ideal şifalı bitkidir.

Yağ dokuları, Tarçin ve Tarçin çayı içilerek kolaylıkla eritilebilir. Özellikle karın bölgesinin zayıflaması için Tarçin gibi zayıflatan bir bitki elbette çok etkili olacaktır. Tarçinin içerisindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini hızlandırmaktadır.

Tarçin şeker hastalığı olanlarda, ilginç ve ispatlanmış bir şekilde insülin hormonunu uyardığından insüline bağımlı diyabetlilerde mükemmel sonuçlar vermiş bir bitkidir. Elma şirkesiyle birlikte kullanıldığında kan şekerini düşürür ve bu bakımdan şeker hastalığının tedavisinde alternatif teşkil eder.

Bu etkisi sayesinde düzenli kullanımda vücudun damar sistemine önemli katkılar sağlar. Etkilerihalen araştırılmakta olan bu bitki bilimsel bir çok makalede alternatif tedavilerde kullanılan önemli bir bitkidir. Eskiden de insanlar ve tarihdeki hekimler Tarçin bitkisini doğal hijyen malzemesi, enfeksiyon önleyicisi, hatta ayak mantarı tedavisi gibi alanlarda kullanmışlardır. Eski mısırlı hekimler bakteryel enfeksiyonları tedavi etmek için tarçından yapılmış karışımları kullanmışlardır. Osmanlıda daima bubitkiyi kullanmıştır. Hatta manisa mesir macununun en önemli karışımından biri de tarçindir.

Tarçinin yararları olduğu gibi aşırı kullanıldığında her bitki gibi zararlarıda vardır. Şeker hastalığı ve Kolesterol sorunu olan hastalarda fazla oranda Tarçin kullanmak kan şekeri düzeyinde bazı dalgalanmalar ortaya çıkarabiliyor.

Tarçin ile zayıflama

Bir bardak su içerisine yarı yarıya bal ve Tarçin eşit konulur, ardından kaynatılır. Bu karışım hergün düzenli olarak kahvaltıdan otuz dakika kadar önce aç karnına ve yatmadan bir iki saat önce içilir.

Düzenli uygulandığında kilo vermek için yapılabilecek en güzel doğal karışımlardan biridir. Ayrıca bu karışım düzenli olarak içildiğinde, yüksek kalorili diyet alınsa bile, vücutta yağın birikmesine engelolacağından düzenli beslenmede de hayatımıza tatbik etmemiz gereken bir derman olarak karşımıza çıkar.

Karafilin Faydaları

Karanfil tomurcuklarının ve karanfilyağının sağlığa yararlı etkileri ve bunlardan yararlanma yöntemleri şöyle özetlenebilir:

Karanfil çok kuvvetli bir antiseptiktir. Dolayısıyla vücuttaki mikroplarla savaşır. Antioksidan etkisi bulunur. İdrar soktur. Toksinlerin atılmasını sağlar. Serbest radikalleri temizler, hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunur. Özellikle hasta yakınlarına bakanlar kişiler için, mikroplara karşı koruyucu etkisinden dolayı bulunmaz bir nimettir!

Zihin yorgunluğuna karşı etkilidir, zihni rahatlatır, güçlendirir, unutkanlığı engeller. Sinirleri kuvvetlendirir. Sinirsel bas ağrılarına karşı etkilidir.

Spazm giderici özelliği vardır. Mide ve bağırsakta gaz oluşumunu engeller. Sindirimi kolaylaştırır. Kürt düşürücü özelliği vardır. Kalp, mide, karaciğer ve gözü kuvvetlendirir, başuru giderir.

Afrodizyak etkisi vardır.

Solunum sistemini olumlu etkiler, sinüsleri acar.

Karanfil yağının ve içerdiği temel bileşen olan ojenol sebebiyle dermatofit enfeksiyonlarına yol açan mantarlar (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum) üzerinde kuvvetli etkisi bulunur.

Karanfilyağı romatizma ve nevralji ağrılarının hafifletilmesinde de yararlı olur. Bunun için karanfilyağı ağrılı yerlere dıştan hafif hareketlerle ovuşturularak uygulanır. Karanfilyağı dış ağrılarını keser.

Elmanın Vücudumuza faydaları nelerdir ?

Böbreklerin temizlenmesine yarar, Baş ağrısına iyi gelir, Kolesterolu düşürür, Yüksek tansiyonu düşürür, Kan şekerini kontrol altında tutar, Romatizma ve güt hastalığına iyi gelir, Uykusuzluğa iyi gelir, Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar, Elma + kereviz/maydanoz yorgunluğa iyi gelir, Elma+kızılcık suyu veya elma+ananas+üzüm suyu gribe iyi gelir, Elma+armut suyu kabızlığa iyi gelir.

Limonun bilinmeyen faydaları :

Limonun bilinmeyen faydaları Yemeklerimizden eksik etmediğimiz salatalarda, zeytinyağlılarda hatta kimi zaman tatlılarda kullandığımız limonun faydalarını biliyor musunuz? Günlük beslenme programımızda sürekli kullandığımız limon, birçok sağlık problemine karşı bizleri koruyor. İşte Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar’dan limonun faydaları!

Antioksidan: C vitamini içeriği yüksek olan limonun en önemli özelliği antioksidan etki göstermesidir. Gün içerisinde yaşadığımız stres, sigara, yanlış pişirme teknikleri ile hazırlanmış yemekleri tüketmek, vücuttaki serbest radikal seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Antioksidan özellikli C vitamini kaynağı olan limon, bu seviyenin yükselmesini engelleyen ve vücuttan serbest radikalleri uzaklaştıran başlıca besinlerden biridir. Kanser: Antioksidan özellikli besinler kansere karşı koruyucu etki gösteriyor. Son 30 yılda yapılan birçok çalışma ve araştırma limonun başta; kolon, prostat, göğüs, akciğer ve pankreas kanseri olmak üzere 12 kanser türüne karşı koruyucu etkisi olduğu saptanmıştır. Ayrıca limon tümör gelişimini engelleyen başlıca besinlerden biridir. Yüksek tansiyon ve enfeksiyona karşı limon: Yüksek tansiyon sıkıntısı olan kişiler limon tüketmeye özen göstermelidir. Limonun diğer bir özelliği ise anti-mikrobiyal özelliği olması ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olmasıdır. Limon kabuğu da limonun kendisi kadar yararlı Limon kabuğunun en önemli özelliği cildinize iyi gelmesidir. Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması önemlidir. Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemesi gereklidir.

Biberiye Çayı Zayıflatırmı :

Biberiye çayı, etkili bir idrar atıcı ve ödem sökücü bitki çayıdır. O nedenle biberiyre çayı, Zayıflama kürlerinin vazgeçilmez bir bitkisel çayıdır. Biberiye çayı, eski bitkisel tıp iliminde bile terapetik amaçlarla (tedavi için) kullanılmış ve bugün halen kullanılagelmektedir. Diğer yandan Biberiye çayı, yağ yakıcı çaylar olarak bilinen ve vücuda kalori harcatan bir bitkisel çay olarak düşük kalorili diyetlerin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılır.Biberiye bitkisi günlük hayatta yemeklere tat ve çeşni katmak amacıyla da mutfakta kullanılır. Ancak bizler Biberiye zayıflatırmı sorusuna bu yazıda cevap arayacağımız için daha çok Biberiyecayının kilo verdiren bitkisel etkisi ile ilgileneceğiz.Biberiye çayı ile Zayıflama incelendiğinde vücuda iki değişik yoldan etki ettiği gözlenmektedir. Ayrıca Biberiye çayı bağırsaklarda salgılattığı bir enzimle sınırlılık ve ashabıyete iyi gelen bir bitkisel caydır.

Zencefilin Sağlığa Faydaları

Mide Bulantısı: Hamilelik yaşamış kadınlar bilir, zencefil çayı hamilelikte görülen sabah bulantıları için en etkili ve en güvenli doğal çözümler arasında ilk sırada yer alır.

Bu alanda yapılan araştırmalar zencefilin mide bulantısını geçirmedeki etkisini doğrular niteliktedir. Gebelik döneminde şiddetli mide bulantısı ve kusma atakları yaşayan kadınlar az miktarda zencefil ile olumlu sonuçlar elde edebilir. Üstelik mide bulantısı için alınabilecek ilaçlardan daha güvenli olduğu söylenir.

Ancak hamilelikte zencefili tablet veya kapsül şeklinde kullanmayı düşünüyorsanız, tabletler gıda şeklinde alınan zencefilden daha güçlü olduğu için öncelikle doktorunuza danışmalısınız.

İltihap Önleyici: Zencefilde bulunan “gingerol” güçlü bir iltihap önleyicidir ve bu nedenle osteoartrit ve romatoid artrit gibi şiddetli ağrılara yol açan hastalıkların tedavisinde tüketilmesi önerilen bitkiler arasında yer almaktadır.

Ayrıca yaşa bağlı eklem ağrıları, diz ağrısı gibi yaşlılıkta sık görülen ağrıların hafifletilmesine yardımcı olur.

Kolon Kanseri: Tüm dünyadan uzmanların katıldığı ve kanser üzerine yapılan araştırmaların tartışıldığı “Frontiers in Cancer Prevention Research” (2003) konferansında sonuçları açıklanan bir çalışmaya göre, düzenli olarak zencefil tüketimi veya zencefil takviyesi kullanımı, kolorektal (bağırsak, rektum veya her ikisi birden) kansere neden olan hücre yapısı değişimini baskılıyor ve tümörlerin büyümesini engelliyor. Ancak bu alanda zencefilin faydalarının tam olarak belirlenebilmesi için daha çok bilimsel çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu belirtelim.

Yumurtalık Kanseri: Michigan Üniversitesi’nden Dr Rebecca Lui önderliğinde yapılan laboratuvar araştırmasında zencefilin ana bileşeni “gingerol” kanserli yumurtalık hücrelerinin sayısını azaltarak mevcut tümörlerin küçülmesini sağladığı belirlenmiş.

Hareket Hastalığı: Araç, uçak veya tekne tutması olarak da bilinen taşıt hareketi nedeniyle yaşanan mide bulantısına karşı zencefil kullanabilirsiniz. Bu konuda kusma, mide bulantısı gibi tekne tutması belirtileri gösteren 80 kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre toz zencefil taşıt tutmasının yarattığı rahatsızlıkları azaltıyor.

Bağışıklık Sistemi: Vücut ısısını yükselten zencefil grip sırasında sağlıklı terlemeyi sağlayarak hastalığın vücuttan daha kısa sürede atılmasına yardımcı olur.

Özellikle bulaşıcı hastalıkların yaygın olarak görüldüğü kış aylarında düzenli olarak zencefil çayı içerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve hastalığa yakalanma riskini azaltabilirsiniz.

Astım: Son yıllarda astım ve astım tedavisi üzerine yapılan bazı araştırmalar zencefilde bulunan bazı bileşenlerin geleneksel astım ilaçları ile birlikte kullanıldığında ilacın etkisini artırdığı yönünde sonuçlara sahip.

Zencefil kan şekerini düşürerek iştahı azaltmaktadır. Bu özelliği ile yemeklerden sonra tokluk süresini uzatmakta ve dolayısı ile kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Zencefil diyet listesine eklenerek kilo verme sürecine destek olması sağlanabilir. Ancak zencefil zayıflamak için tek başına yeterli bir bitki değildir. Zayıflamak için alınan kaloriden fazlası yakılmalı ve beraberinde hareketli bir yaşam tarzı tercih edilmelidir.

Zencefilin zayıflatıcı özelliğinden yararlanmak için sabahları aç karnına içilmelidir. Yine aç karnına olmak kaydı ile günde 3 fincana kadar tüketilebilir. Zencefil çayı içildikten sonra demleme için kullanılan zencefiller ayrıca tüketilebilir. Zencefilin zayıflatıcı etkisinden yararlanmak için zencefil kapsül şeklinde de alınabilir. Günde iki bin miligramı geçmeyecek şekilde alınmalıdır.

Zayıflatıcı Metapolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

 

 


  1. Gün kahvaltim Saat 10:00

5 tane mantari cok az tereyagi ile kavurdum.Icine karabiber kirmizi pul biber ekledim.Sonra iki tane haslanmis yumurtayi icine dogradim.Yaninda domtes biber salata ve yesillik var 🙂

Ara ögün Saat 12:00

Kahve ve Badem

Ara Ögün Saat 15:00

Bir dilim Ananas

Aksam Yemegi Saat 17:00

Közlenmis iki tane Kirmizi Biber,Közlenmis 4 tane Mantar,Közlenmis bir tane patlican ve közlenmis iki tane Patates

2. Gün Kahvaltim

Ara Ögün Tarcinli Elma ve kivi

Ara Ögün Ceviz Badem

Aksam Yemegim 3 kasik Makarna ve tavuk sote

3.Gün Kahvaltim

Ara Ögün Kahve ve badem

Ara ögün Tarcinli Elma

Aksam yemegi Yogurtlu Kiymali Ispanak

 

Arkadaslar bu sekilde anlatmaya calistim.Aralarda durmadan Yag yakici cayimizi ve normal suda tüketelim.Acikirsaniz Kahve yapin icin 🙂 Ilk bir haftadan sonra mide kücüldügü icin daha kolay gecicektir.He birde lütfen hareket etmeyi unutmayiniz.Yürüyüs cok önemli vede cok faydali.Evdede acin müzigi oynayin valla :)) Hareketsiz kalmasin vucudunuz 🙂 Simdiden bol bol kilo vermeler diliyorum hepinize 🙂

Exit mobile version