Zayıflatıcı Metabolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

 

 

Bu Resimi yeni ekledim.Bir ayda 6 kilo verdim.Bu çay benim metabolizmamı hızlandırıp yağ yakımında çok ama çok yardımcı oldu diye sizlerle paylaşmak istedim kızlar

Yağ yakıcı çayımızdan sonra ikinci Yağ yakıcı çayımızıda eklemek istedim.Üç hafta boyunca yağ yakıcı zencefilli çayımı kullandım.Sonra bana bir mesaj geldi özel birinden Leyla hanım bu çayda çok faydalı diye.İnternette iyice araştırdım ve gerçektende yağ yakımı konusunda çok etkili olduğunu görünce iki gün boyuncada bu çayıma başladım.ilk hafta 3.5 kilo vermiştim.ikinci hafta gram kilo gitmedi.Ve bu hafta yani üçüncü hafta yine kilo vermeye başladım.Bu tür diyetlere başlarken lütfen Doktorunuza danışın öyle başlayın Arkadaşlar.Ben doktor tavsiyesi üzerine başladım çünkü.Sabahları kalkar kalkmaz iki bardak suyumu içiyorum.Sonra doktor tavsiyesi ile vitalkost bir su bardağı yağsız süt ile içiyorum.Facede ne olduğunu belirtmiştim Arkadaşlar.saat akşam dörde kadar iki saatte bir ya meyve ya 5-10 tane badem veya cevizici tüketiyorum.Her iki saatte bir bunu yapmalısınız.Saat dörttte ise yağsız çorbamı ve bolca yoğurt sosu dökülmüş karışık salatamı yiyorum.İlk gün çorba salata ise ikinci gün çorba közlenmiş iki tane patlıcan yiyorum.Diğer gün ise çorba ve balık,tavuk gibi izgara yapıyorum.Yani kendime göre diyetlik yemekler hazırlıyorum.Günde üç litre su içiyorum ve akşamlarıda bu yağ yakıcı çayımdan bir demlik demleyip dört beş bardak içiyorum.Toplamda üç haftada 5 kilo 200 gram verdim :)) Bir daha belirtiyorum eğer bu çayın içindekilere karşı bir alerjiniz yoksa içebilirsiniz.Hamileler ve emziren Anneler lütfen doktorunuza danışın.Bana çok sorular geliyor bu konularda.Ben kendime göre yapıyorum ve çok iyi geldiği için sizlerlede paylaşıyorum Arkadaşlar.


 

Malzemeler :

  • 10 tane öğütülmemiş tomurcuk karabiber
  • 1 tane tüm limon
  • 1 tane elma
  • 1 tane çubuk tarçin
  • 4-5 tane karanfil
  • bir tutam biberiye yani almanca rosmarın
  • isteğe göre bir poşet meyveli çay
  • 1 litre su

Yapılışı :

Demliğin içine limon ve elmayı kabuklarıyla birlikte dilimleyip koyalım.Diğer malzemeleride katip demliğin içine bir litre su katip kaynamaya bırakalım.Kaynamaya başlayınca beş on dakika daha ocağın üzerinde tutup iyice demlenmesini bekleyelim.Demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz.İsteyen bir bardak içip gerisini sonrada içebilir.Bir gün içinde tüketelim lütfen.Ben akşamları bir demliği içiyorum.Karabiber biraz acılık veriyor ama aşağıdaki faydalarını okuyunca inanın zevkle içeceksiniz.İsteyen sabahları aç karnına içebilir,isteyen ise benim gibi akşamları içebilir.

Afiyet Olsun

Karabiber Sağlık Yararları Şunlardır

Karabiber sağlık yararları anormal kalp hızı, akne, anemi, astım, şişkinlik, damar sertliği, tansiyon hastalıkları, çıban, kanser, kalp ve damar hastalıkları, kolik, soğuk algınlığı, öksürük, kabızlık, dış bakımı, ishal için rahatlama dahil kulak ağrısı, göz problemleri, ateş, gaz, kangren, hazımsızlık, enfeksiyonlar, başur, mide eksimesi, kalp hastalığı, fıtık, ses kısıklığı, iktidarsızlık, hazımsızlık, böcek ısırıkları, eklem ağrısı, böbrek enfeksiyonları, karaciğer sorunları, burun tıkanıklığı, şişmanlık, balgam, irin akması, romatizma, solunum bozuklukları, sinüs tıkanıklığı, sinuzit, kanser, boğaz ağrısı, dış ağrısı, dış çürümesi, boğmaca, şu tutma, rüzgar ve solucanlar dahil olmak üzere deri hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Hemen hemen her hastalığı karşı etkili olan karabiber oldukça değerli bir besin kaynağımızdır. Faydaları yukarda belirttiğimiz üzere oldukça fazla ve mutlak tüketilmesi gereken bir besin kaynağımızdır.

Tarçin Zayıflama hakkında yararlanacağınız bilgiler.

Saymakla bitmeyen doğal şifa kaynağı olan tarçini en çok aroma vermesi nedeniyle bir çok içecek ve bazı yemeklerde kullanırız. Ama zayıflamak için ve Diyabet tedavisi için kullanıldığını pek azımız biliriz. İnsülin (pankreastan salgılanan kan şekerini ayarlayan hormon) salınımı ve metabolizma hızı, kilo vermek ve zayıflamak ile doğrudan alakalı olduğuna göre ve Tarçin tüketimide kandaki şeker oranını dengeleyen ve metabolizmayı hızlandıran bir bitki olduğuna göre doğal yoldan zayıflamak için tüketilebilecek başlıca şifa kaynaklarındandır.

Tarçin bilindiği gibi hazmı kolaylaştırır, mide tembelliğinide giderir ve mide spazmlarında etkili olabilir. Ferahlık verir ve iştah acar. El ve ayaklardaki titremeleri giderir ve damar tıkanıklığını önleyici etkileri bilinmektedir. Bağırsakta kürt dökülmesinde ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesinde yardımcı olduğu eskiden beri bilinir. Cinsel isteği arttırır. Gaz söktürücüdür. Kötü kokulu nefeste etkilidir, öksürüğü ve ishalide kesmeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Balla karıştırıldığında vücut direncini arttırdığı bilimsel bir gerçektir.

Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Bal ve limonla karıştırılıp yenildiğinde boğaz ağrısı ve yanmalarında ideal şifalı bitkidir.

Yağ dokuları, Tarçin ve Tarçin çayı içilerek kolaylıkla eritilebilir. Özellikle karın bölgesinin zayıflaması için Tarçin gibi zayıflatan bir bitki elbette çok etkili olacaktır. Tarçinin içerisindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini hızlandırmaktadır.

Tarçin şeker hastalığı olanlarda, ilginç ve ispatlanmış bir şekilde insülin hormonunu uyardığından insüline bağımlı diyabetlilerde mükemmel sonuçlar vermiş bir bitkidir. Elma şirkesiyle birlikte kullanıldığında kan şekerini düşürür ve bu bakımdan şeker hastalığının tedavisinde alternatif teşkil eder.

Bu etkisi sayesinde düzenli kullanımda vücudun damar sistemine önemli katkılar sağlar. Etkilerihalen araştırılmakta olan bu bitki bilimsel bir çok makalede alternatif tedavilerde kullanılan önemli bir bitkidir. Eskiden de insanlar ve tarihdeki hekimler Tarçin bitkisini doğal hijyen malzemesi, enfeksiyon önleyicisi, hatta ayak mantarı tedavisi gibi alanlarda kullanmışlardır. Eski mısırlı hekimler bakteryel enfeksiyonları tedavi etmek için tarçından yapılmış karışımları kullanmışlardır. Osmanlıda daima bubitkiyi kullanmıştır. Hatta manisa mesir macununun en önemli karışımından biri de tarçindir.

Tarçinin yararları olduğu gibi aşırı kullanıldığında her bitki gibi zararlarıda vardır. Şeker hastalığı ve Kolesterol sorunu olan hastalarda fazla oranda Tarçin kullanmak kan şekeri düzeyinde bazı dalgalanmalar ortaya çıkarabiliyor.

Tarçin ile zayıflama

Bir bardak su içerisine yarı yarıya bal ve Tarçin eşit konulur, ardından kaynatılır. Bu karışım hergün düzenli olarak kahvaltıdan otuz dakika kadar önce aç karnına ve yatmadan bir iki saat önce içilir.

Düzenli uygulandığında kilo vermek için yapılabilecek en güzel doğal karışımlardan biridir. Ayrıca bu karışım düzenli olarak içildiğinde, yüksek kalorili diyet alınsa bile, vücutta yağın birikmesine engelolacağından düzenli beslenmede de hayatımıza tatbik etmemiz gereken bir derman olarak karşımıza çıkar.

Karafilin Faydaları

Karanfil tomurcuklarının ve karanfilyağının sağlığa yararlı etkileri ve bunlardan yararlanma yöntemleri şöyle özetlenebilir:

Karanfil çok kuvvetli bir antiseptiktir. Dolayısıyla vücuttaki mikroplarla savaşır. Antioksidan etkisi bulunur. İdrar soktur. Toksinlerin atılmasını sağlar. Serbest radikalleri temizler, hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunur. Özellikle hasta yakınlarına bakanlar kişiler için, mikroplara karşı koruyucu etkisinden dolayı bulunmaz bir nimettir!

Zihin yorgunluğuna karşı etkilidir, zihni rahatlatır, güçlendirir, unutkanlığı engeller. Sinirleri kuvvetlendirir. Sinirsel bas ağrılarına karşı etkilidir.

Spazm giderici özelliği vardır. Mide ve bağırsakta gaz oluşumunu engeller. Sindirimi kolaylaştırır. Kürt düşürücü özelliği vardır. Kalp, mide, karaciğer ve gözü kuvvetlendirir, başuru giderir.

Afrodizyak etkisi vardır.

Solunum sistemini olumlu etkiler, sinüsleri acar.

Karanfil yağının ve içerdiği temel bileşen olan ojenol sebebiyle dermatofit enfeksiyonlarına yol açan mantarlar (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum) üzerinde kuvvetli etkisi bulunur.

Karanfilyağı romatizma ve nevralji ağrılarının hafifletilmesinde de yararlı olur. Bunun için karanfilyağı ağrılı yerlere dıştan hafif hareketlerle ovuşturularak uygulanır. Karanfilyağı dış ağrılarını keser.

Elmanın Vücudumuza faydaları nelerdir ?

Böbreklerin temizlenmesine yarar, Baş ağrısına iyi gelir, Kolesterolu düşürür, Yüksek tansiyonu düşürür, Kan şekerini kontrol altında tutar, Romatizma ve güt hastalığına iyi gelir, Uykusuzluğa iyi gelir, Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar, Elma + kereviz/maydanoz yorgunluğa iyi gelir, Elma+kızılcık suyu veya elma+ananas+üzüm suyu gribe iyi gelir, Elma+armut suyu kabızlığa iyi gelir.

Limonun bilinmeyen faydaları :

Limonun bilinmeyen faydaları Yemeklerimizden eksik etmediğimiz salatalarda, zeytinyağlılarda hatta kimi zaman tatlılarda kullandığımız limonun faydalarını biliyor musunuz? Günlük beslenme programımızda sürekli kullandığımız limon, birçok sağlık problemine karşı bizleri koruyor. İşte Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar’dan limonun faydaları!

Antioksidan: C vitamini içeriği yüksek olan limonun en önemli özelliği antioksidan etki göstermesidir. Gün içerisinde yaşadığımız stres, sigara, yanlış pişirme teknikleri ile hazırlanmış yemekleri tüketmek, vücuttaki serbest radikal seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Antioksidan özellikli C vitamini kaynağı olan limon, bu seviyenin yükselmesini engelleyen ve vücuttan serbest radikalleri uzaklaştıran başlıca besinlerden biridir. Kanser: Antioksidan özellikli besinler kansere karşı koruyucu etki gösteriyor. Son 30 yılda yapılan birçok çalışma ve araştırma limonun başta; kolon, prostat, göğüs, akciğer ve pankreas kanseri olmak üzere 12 kanser türüne karşı koruyucu etkisi olduğu saptanmıştır. Ayrıca limon tümör gelişimini engelleyen başlıca besinlerden biridir. Yüksek tansiyon ve enfeksiyona karşı limon: Yüksek tansiyon sıkıntısı olan kişiler limon tüketmeye özen göstermelidir. Limonun diğer bir özelliği ise anti-mikrobiyal özelliği olması ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olmasıdır. Limon kabuğu da limonun kendisi kadar yararlı Limon kabuğunun en önemli özelliği cildinize iyi gelmesidir. Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması önemlidir. Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemesi gereklidir.

Biberiye Çayı Zayıflatırmı :

Biberiye çayı, etkili bir idrar atıcı ve ödem sökücü bitki çayıdır. O nedenle biberiyre çayı, Zayıflama kürlerinin vazgeçilmez bir bitkisel çayıdır. Biberiye çayı, eski bitkisel tıp iliminde bile terapetik amaçlarla (tedavi için) kullanılmış ve bugün halen kullanılagelmektedir. Diğer yandan Biberiye çayı, yağ yakıcı çaylar olarak bilinen ve vücuda kalori harcatan bir bitkisel çay olarak düşük kalorili diyetlerin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılır.Biberiye bitkisi günlük hayatta yemeklere tat ve çeşni katmak amacıyla da mutfakta kullanılır. Ancak bizler Biberiye zayıflatırmı sorusuna bu yazıda cevap arayacağımız için daha çok Biberiyecayının kilo verdiren bitkisel etkisi ile ilgileneceğiz.Biberiye çayı ile Zayıflama incelendiğinde vücuda iki değişik yoldan etki ettiği gözlenmektedir. Ayrıca Biberiye çayı bağırsaklarda salgılattığı bir enzimle sınırlılık ve ashabıyete iyi gelen bir bitkisel caydır.

Zayıflatıcı Metapolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

8

9


 

cats

 

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here