Zayıflatıcı Metapolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

242
66603

Zayıflatıcı Metapolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi

 


 

Bu Resimi yeni ekledim.Bir ayda 6 kilo verdim.Bu çay benim metapolizmamı hızlandırıp yağ yakımında çok ama çok yardımcı oldu diye sizlerle paylaşmak istedim kızlar

Yağ yakıcı çayımızdan sonra ikinci Yağ yakıcı çayımızıda eklemek istedim.Üç hafta boyunca yağ yakıcı zencefilli çayımı kullandım.Sonra bana bir mesaj geldi özel birinden Leyla hanım bu çayda çok faydalı diye.İnternette iyice araştırdım ve gerçektende yağ yakımı konusunda çok etkili olduğunu görünce iki gün boyuncada bu çayıma başladım.ilk hafta 3.5 kilo vermiştim.ikinci hafta gram kilo gitmedi.Ve bu hafta yani üçüncü hafta yine kilo vermeye başladım.Bu tür diyetlere başlarken lütfen Doktorunuza danışın öyle başlayın Arkadaşlar.Ben doktor tavsiyesi üzerine başladım çünkü.Sabahları kalkar kalkmaz iki bardak suyumu içiyorum.Sonra doktor tavsiyesi ile vitalkost bir su bardağı yağsız süt ile içiyorum.Facede ne olduğunu belirtmiştim Arkadaşlar.saat akşam dörde kadar iki saatte bir ya meyve ya 5-10 tane badem veya cevizici tüketiyorum.Her iki saatte bir bunu yapmalısınız.Saat dörttte ise yağsız çorbamı ve bolca yoğurt sosu dökülmüş karışık salatamı yiyorum.İlk gün çorba salata ise ikinci gün çorba közlenmiş iki tane patlıcan yiyorum.Diğer gün ise çorba ve balık,tavuk gibi izgara yapıyorum.Yani kendime göre diyetlik yemekler hazırlıyorum.Günde üç litre su içiyorum ve akşamlarıda bu yağ yakıcı çayımdan bir demlik demleyip dört beş bardak içiyorum.Toplamda üç haftada 5 kilo 200 gram verdim :)) Bir daha belirtiyorum eğer bu çayın içindekilere karşı bir alerjiniz yoksa içebilirsiniz.Hamileler ve emziren Anneler lütfen doktorunuza danışın.Bana çok sorular geliyor bu konularda.Ben kendime göre yapıyorum ve çok iyi geldiği için sizlerlede paylaşıyorum Arkadaşlar.


 

Malzemeler :

 • 10 tane öğütülmemiş tomurcuk karabiber
 • 1 tane tüm limon
 • 1 tane elma
 • 1 tane çubuk tarçin
 • 4-5 tane karanfil
 • bir tutam biberiye yani almanca rosmarın
 • isteğe göre bir poşet meyveli çay
 • 1 litre su

 

Yapılışı :

Demliğin içine limon ve elmayı kabuklarıyla birlikte dilimleyip koyalım.Diğer malzemeleride katip demliğin içine bir litre su katip kaynamaya bırakalım.Kaynamaya başlayınca beş on dakika daha ocağın üzerinde tutup iyice demlenmesini bekleyelim.Demlendikten sonra afiyetle içebilirsiniz.İsteyen bir bardak içip gerisini sonrada içebilir.Bir gün içinde tüketelim lütfen.Ben akşamları bir demliği içiyorum.Karabiber biraz acılık veriyor ama aşağıdaki faydalarını okuyunca inanın zevkle içeceksiniz.İsteyen sabahları aç karnına içebilir,isteyen ise benim gibi akşamları içebilir.

Afiyet Olsun

Karabiber Sağlık Yararları Şunlardır

Karabiber sağlık yararları anormal kalp hızı, akne, anemi, astım, şişkinlik, damar sertliği, tansiyon hastalıkları, çıban, kanser, kalp ve damar hastalıkları, kolik, soğuk algınlığı, öksürük, kabızlık, dış bakımı, ishal için rahatlama dahil kulak ağrısı, göz problemleri, ateş, gaz, kangren, hazımsızlık, enfeksiyonlar, başur, mide eksimesi, kalp hastalığı, fıtık, ses kısıklığı, iktidarsızlık, hazımsızlık, böcek ısırıkları, eklem ağrısı, böbrek enfeksiyonları, karaciğer sorunları, burun tıkanıklığı, şişmanlık, balgam, irin akması, romatizma, solunum bozuklukları, sinüs tıkanıklığı, sinuzit, kanser, boğaz ağrısı, dış ağrısı, dış çürümesi, boğmaca, şu tutma, rüzgar ve solucanlar dahil olmak üzere deri hastalıklarına karşı oldukça etkilidir. Hemen hemen her hastalığı karşı etkili olan karabiber oldukça değerli bir besin kaynağımızdır. Faydaları yukarda belirttiğimiz üzere oldukça fazla ve mutlak tüketilmesi gereken bir besin kaynağımızdır.

Tarçin Zayıflama hakkında yararlanacağınız bilgiler.

Saymakla bitmeyen doğal şifa kaynağı olan tarçini en çok aroma vermesi nedeniyle bir çok içecek ve bazı yemeklerde kullanırız. Ama zayıflamak için ve Diyabet tedavisi için kullanıldığını pek azımız biliriz. İnsülin (pankreastan salgılanan kan şekerini ayarlayan hormon) salınımı ve metabolizma hızı, kilo vermek ve zayıflamak ile doğrudan alakalı olduğuna göre ve Tarçin tüketimide kandaki şeker oranını dengeleyen ve metabolizmayı hızlandıran bir bitki olduğuna göre doğal yoldan zayıflamak için tüketilebilecek başlıca şifa kaynaklarındandır.

Tarçin bilindiği gibi hazmı kolaylaştırır, mide tembelliğinide giderir ve mide spazmlarında etkili olabilir. Ferahlık verir ve iştah acar. El ve ayaklardaki titremeleri giderir ve damar tıkanıklığını önleyici etkileri bilinmektedir. Bağırsakta kürt dökülmesinde ve bağırsak iltihaplarının iyileşmesinde yardımcı olduğu eskiden beri bilinir. Cinsel isteği arttırır. Gaz söktürücüdür. Kötü kokulu nefeste etkilidir, öksürüğü ve ishalide kesmeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Balla karıştırıldığında vücut direncini arttırdığı bilimsel bir gerçektir.

Soğuk algınlığı ve nezleye karşı yararlıdır. Bal ve limonla karıştırılıp yenildiğinde boğaz ağrısı ve yanmalarında ideal şifalı bitkidir.

Yağ dokuları, Tarçin ve Tarçin çayı içilerek kolaylıkla eritilebilir. Özellikle karın bölgesinin zayıflaması için Tarçin gibi zayıflatan bir bitki elbette çok etkili olacaktır. Tarçinin içerisindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini hızlandırmaktadır.

Tarçin şeker hastalığı olanlarda, ilginç ve ispatlanmış bir şekilde insülin hormonunu uyardığından insüline bağımlı diyabetlilerde mükemmel sonuçlar vermiş bir bitkidir. Elma şirkesiyle birlikte kullanıldığında kan şekerini düşürür ve bu bakımdan şeker hastalığının tedavisinde alternatif teşkil eder.

Bu etkisi sayesinde düzenli kullanımda vücudun damar sistemine önemli katkılar sağlar. Etkilerihalen araştırılmakta olan bu bitki bilimsel bir çok makalede alternatif tedavilerde kullanılan önemli bir bitkidir. Eskiden de insanlar ve tarihdeki hekimler Tarçin bitkisini doğal hijyen malzemesi, enfeksiyon önleyicisi, hatta ayak mantarı tedavisi gibi alanlarda kullanmışlardır. Eski mısırlı hekimler bakteryel enfeksiyonları tedavi etmek için tarçından yapılmış karışımları kullanmışlardır. Osmanlıda daima bubitkiyi kullanmıştır. Hatta manisa mesir macununun en önemli karışımından biri de tarçindir.

Tarçinin yararları olduğu gibi aşırı kullanıldığında her bitki gibi zararlarıda vardır. Şeker hastalığı ve Kolesterol sorunu olan hastalarda fazla oranda Tarçin kullanmak kan şekeri düzeyinde bazı dalgalanmalar ortaya çıkarabiliyor.

Tarçin ile zayıflama

Bir bardak su içerisine yarı yarıya bal ve Tarçin eşit konulur, ardından kaynatılır. Bu karışım hergün düzenli olarak kahvaltıdan otuz dakika kadar önce aç karnına ve yatmadan bir iki saat önce içilir.

Düzenli uygulandığında kilo vermek için yapılabilecek en güzel doğal karışımlardan biridir. Ayrıca bu karışım düzenli olarak içildiğinde, yüksek kalorili diyet alınsa bile, vücutta yağın birikmesine engelolacağından düzenli beslenmede de hayatımıza tatbik etmemiz gereken bir derman olarak karşımıza çıkar.

Karafilin Faydaları

Karanfil tomurcuklarının ve karanfilyağının sağlığa yararlı etkileri ve bunlardan yararlanma yöntemleri şöyle özetlenebilir:

Karanfil çok kuvvetli bir antiseptiktir. Dolayısıyla vücuttaki mikroplarla savaşır. Antioksidan etkisi bulunur. İdrar soktur. Toksinlerin atılmasını sağlar. Serbest radikalleri temizler, hastalıklara karşı koruyucu etkisi bulunur. Özellikle hasta yakınlarına bakanlar kişiler için, mikroplara karşı koruyucu etkisinden dolayı bulunmaz bir nimettir!

Zihin yorgunluğuna karşı etkilidir, zihni rahatlatır, güçlendirir, unutkanlığı engeller. Sinirleri kuvvetlendirir. Sinirsel bas ağrılarına karşı etkilidir.

Spazm giderici özelliği vardır. Mide ve bağırsakta gaz oluşumunu engeller. Sindirimi kolaylaştırır. Kürt düşürücü özelliği vardır. Kalp, mide, karaciğer ve gözü kuvvetlendirir, başuru giderir.

Afrodizyak etkisi vardır.

Solunum sistemini olumlu etkiler, sinüsleri acar.

Karanfil yağının ve içerdiği temel bileşen olan ojenol sebebiyle dermatofit enfeksiyonlarına yol açan mantarlar (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum) üzerinde kuvvetli etkisi bulunur.

Karanfilyağı romatizma ve nevralji ağrılarının hafifletilmesinde de yararlı olur. Bunun için karanfilyağı ağrılı yerlere dıştan hafif hareketlerle ovuşturularak uygulanır. Karanfilyağı dış ağrılarını keser.

Elmanın Vücudumuza faydaları nelerdir ?

Böbreklerin temizlenmesine yarar, Baş ağrısına iyi gelir, Kolesterolu düşürür, Yüksek tansiyonu düşürür, Kan şekerini kontrol altında tutar, Romatizma ve güt hastalığına iyi gelir, Uykusuzluğa iyi gelir, Bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar, Elma + kereviz/maydanoz yorgunluğa iyi gelir, Elma+kızılcık suyu veya elma+ananas+üzüm suyu gribe iyi gelir, Elma+armut suyu kabızlığa iyi gelir.

Limonun bilinmeyen faydaları :

Limonun bilinmeyen faydaları Yemeklerimizden eksik etmediğimiz salatalarda, zeytinyağlılarda hatta kimi zaman tatlılarda kullandığımız limonun faydalarını biliyor musunuz? Günlük beslenme programımızda sürekli kullandığımız limon, birçok sağlık problemine karşı bizleri koruyor. İşte Diyetisyen ve NLP Uzmanı Serkan Tutar’dan limonun faydaları!

Antioksidan: C vitamini içeriği yüksek olan limonun en önemli özelliği antioksidan etki göstermesidir. Gün içerisinde yaşadığımız stres, sigara, yanlış pişirme teknikleri ile hazırlanmış yemekleri tüketmek, vücuttaki serbest radikal seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Antioksidan özellikli C vitamini kaynağı olan limon, bu seviyenin yükselmesini engelleyen ve vücuttan serbest radikalleri uzaklaştıran başlıca besinlerden biridir. Kanser: Antioksidan özellikli besinler kansere karşı koruyucu etki gösteriyor. Son 30 yılda yapılan birçok çalışma ve araştırma limonun başta; kolon, prostat, göğüs, akciğer ve pankreas kanseri olmak üzere 12 kanser türüne karşı koruyucu etkisi olduğu saptanmıştır. Ayrıca limon tümör gelişimini engelleyen başlıca besinlerden biridir. Yüksek tansiyon ve enfeksiyona karşı limon: Yüksek tansiyon sıkıntısı olan kişiler limon tüketmeye özen göstermelidir. Limonun diğer bir özelliği ise anti-mikrobiyal özelliği olması ve enfeksiyonlara karşı koruyucu olmasıdır. Limon kabuğu da limonun kendisi kadar yararlı Limon kabuğunun en önemli özelliği cildinize iyi gelmesidir. Cilt kanseri riskini azaltmak için limon kabuğunun günlük beslenme programında bulunması önemlidir. Aynı zamanda karaciğer, kalp ve safra kesesi için en sağlıklı besinlerden biridir. Özellikle stresli bir yaşamı olan, alkol veya sigara kullanan bireylerin çaylarının ve yemeklerinin içerisine limon kabuğu eklemesi gereklidir.

Biberiye Çayı Zayıflatırmı :

Biberiye çayı, etkili bir idrar atıcı ve ödem sökücü bitki çayıdır. O nedenle biberiyre çayı, Zayıflama kürlerinin vazgeçilmez bir bitkisel çayıdır. Biberiye çayı, eski bitkisel tıp iliminde bile terapetik amaçlarla (tedavi için) kullanılmış ve bugün halen kullanılagelmektedir. Diğer yandan Biberiye çayı, yağ yakıcı çaylar olarak bilinen ve vücuda kalori harcatan bir bitkisel çay olarak düşük kalorili diyetlerin ayrılmaz bir parçası olarak kullanılır.Biberiye bitkisi günlük hayatta yemeklere tat ve çeşni katmak amacıyla da mutfakta kullanılır. Ancak bizler Biberiye zayıflatırmı sorusuna bu yazıda cevap arayacağımız için daha çok Biberiyecayının kilo verdiren bitkisel etkisi ile ilgileneceğiz.Biberiye çayı ile Zayıflama incelendiğinde vücuda iki değişik yoldan etki ettiği gözlenmektedir. Ayrıca Biberiye çayı bağırsaklarda salgılattığı bir enzimle sınırlılık ve ashabıyete iyi gelen bir bitkisel caydır.

8 Zayıflatıcı Metapolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi 81

9 Zayıflatıcı Metapolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi 91

 

cats Zayıflatıcı Metapolizmayı Hızlandıran Yağ Yakıcı Çay Tarifi cats

 

 

242 Yorumlar

 1. Slm Leyla Hanim…

  Bu cayin icine TARCIN koymasak olurmu. Benim alerjim var ne yazikki.

  Etkisini görürmüyüm acaba??

 2. Merhaba leyla abla siteni uzun suredir takip ediyorum ama diyet yaptigim icin yeni tarifler pek denemiyordum ama bunu gorunce cok sevindim yarin bende uygulamaua baslicam insallah bendede fayda eder cunku ben cok zor kilo veriyorum. Tarif icin cok tesekkur ederim..

  • canim öyle düsünme.bak ben bile dört senedir diyet diyet diye ömrüm gitti.aldim verdim aldim verdimd erken bir türlü ideal kiloma ulasamadim.ama simdi insaallah kararliyim

 3. Aynen ablacim bende 3/4 senedir diyetle ugrasiyorum ama bende bu sefer kararliyim suan isvec diyeti ve bu cayi uyguluyorum iyi gidiyor insallah veririz bizde kilolarimizi. Ama sende ise yaramissa bendede ise yarar de degilmi.

 4. Merhaba leyla hanim ben bugün ilk defa cayi yapip ictim ins.ise yarar.benim iki sorum olacakti birincisi hangi marka vitalkost kullaniyorsunuz ikincisi yogur normalmi yiyorsunuz yoksa yagsizmi.cevaplarsaniz sevinirim .allaha emanet olun

 5. Merhaba leyla hanim,
  1 ay boyunca bunumu ictiniz aksamlari degistirdiniz mi birde diyet listeniz varmiii cok guzel gorunuyosunuz bejimde dogum kilolarim var :(((

  • ilk üc hafta yag yakici cayimi yaptim ictim.arama yerinden aratip sitemizde bulabilirsiniz.sonra buna gectim.ama simdi kilo verme islemi dahada hizlandi cok sükür.canim orda belirttimya neler yaptigimi.inan cok bir sey yapmiyorum.artik hayatimdan ekmegi ve yagli yemekleri cikardim.seker desen yine cikardim.haaaa suda bir gercekki cikardim derken kacamaklarimda abartmamak sarti ile yedim.inan abartmadim.mesela bugün komsuma kahvaltiya gittim.bir pogca patates salatasi biber kizartmasi ve kurabiye yedim bir tane.ama onlari yakabilmek icin dahada gün boyu bir sey yemedim.bu sekilde ayarliyorum site.diceksiniki dayanabiliyormusun.inan bir hafta gectimi artik abur cuburdan kendiliginden vazgeciyorsun.

 6. leyla hanim inanin tarifleriniz okadar güzelki okadar lezzetli oluyorki her yaptigimda arkadaslar akrabalar cok begenerek yiyor.acikca ben baska bi sayfadanda aliyorum bazen tarif ilgimi cekiyor görünümü malzemeleri lezzetli oldugunu düsünüyorum ama hangisini yaptiysam hicte göründügü kadar lezzetli olmadi ki tarifte ne yaziyorsa nasil diyorsa öyle yapiyordum ama yok sizin gibi acik ve netsekilde tarif verende ilk defa görüyorum.heleki türkce yaziyorsunuzda yaninada almancadan neoldugunu yaziyorsunuz veya diger türlüde yaziyorsunuz almanca türkce bu cok hosuma gidiyor.resimlerdede cok acik hersey adim adim koyuyorsunuz.hele bi kek tarifi aldim artik baska bir kek yapmiyorum o kek tarifinin her cesitini yapiyorum limonlu portakalli kakaolu süper bi kek öyle bir kek daha hic yemedim ben 🙂 YA aslinda cok sey var söylenecekte uzatmim 🙂 tarifleriniz harika hersey cok güzel.yolunuzda size basarilar dilerim.Allah daim etsin herseygönlünüzce olsun.

 7. canim benim, masallah cok güzel zayiflamissin. ilk cayin, zencefil ve limondan olusan yani, ben onu yapmistim, sabahlari ac karnima bi bardak. fakat aksam olunca, öksürük tutuyordu beni, bogazim tuhaf olmustu. bihaftadan fazla tavsiye etmemistin zaten. sonra biraktim. bu ikinci cayini muhakkak denicemm. fakat birde keske günde neler yedigi, saat kaclarda falan onlarida paylassan keske…..

 8. toz tarçın kullanabilirmiyim kullanılırsa ne kadar kullanmam lazım

 9. kiskandim kiskandim ve yine kiskandim sizi cok zayilamissiniz.en bugün cayimi yaptim ve aksam icecem hayirlisi bakalim ama rosmarin bende yoktu ve cayima ekleyemedim.sabahta ac karinlan o zencefil cayinizdan icecem devami nasil gelecek bilemiyorum….ilk hafta neler yiyecem yardimci olursaniz sevinirim….öptüm

 10. Leyla hanm,saat 4e Kadar her iiki Saatte meyve yada kuruyemismi yediniz?kahvalti yokmu?
  Oglen yemek yokmu?
  4Den sonra ne yediniz?
  Diyet yemeklermi?
  Bu caylari aksam 4bardak icmissiniz yani gunde 1litre Cay arti 3litre Su mu ictiniz?bir ayda 6 kilo cok deyilmi?koruma evresinde neler tapicaksiniz?

 11. Tebrikler leyla abal ben çok sevindim senin adina işallah bende senin gibi çabuk veririm.onceki çayı içiyorum şimdi bunuda demek istiyorum ilaki diyet uygulamak gerklimi bu cayi sadece yediklerimize dikkat et sek de gidermi kilolki :):)

 12. leyla hanim kefirle ilgili size soru sormustum ama cevaplamadiniz rewe de satilan kefir olurmu buzdolabi kisminda fettarm kefir yaziyor 89,cent olan

 13. Leyla hanım sabah limon ve zencefil karisimli olan caydan akşamda bu cayandan içsek bir zararı varmı acaba? Yada daha fazla yada Cabuk kilo verilirmi bir bilginiz varmı?

 14. Merhabalar Leyla hanim. Benim bir sorum olacakti. Ben diyetinizi deneyecegim fakat bu limonlu tarcinli diyetinizle baslayacagim digerini gormemistim. Bir faydasi olurmu yoksa diger diyetlemi baslamam gerek? Tsk ederim hayirli gunler

 15. Leyla hanm,saat 4e Kadar her iiki Saatte meyve yada kuruyemismi yediniz?kahvalti yokmu?
  Oglen yemek yokmu?
  4Den sonra ne yediniz?
  Diyet yemeklermi?
  Bu caylari aksam 4bardak icmissiniz yani gunde 1litre Cay arti 3litre Su mu ictiniz?ben sabah zencefilli cay aksamsa tarcinli caydan ictim bir haftada sadece 1 kilo verdim kendi kafama göre diyet yaptim yani cvplarsaniz sevinirim tesekküler ablacim…….

  • sabah ilk isim iki su bardagi su icmek canim.sonra bir saat yürüyüs.sonra mamami ictim.zaten mama bir ögündür ve tok tutuyor.iki saat arayla bir meyve veya bir avuc ici kuruyemis.derken saat dörttede bir tabak salatami corbami ictim.sonra yine bir saat yürüyüs.ve ondan sonra asla yemek yok ve aksam yag yakici bir demlik cayimi iciyorum

 16. leyla ablacim wellmixs diät vitalkost hanig,joghurt,soja rossmann dan aldim dogrumu 7,99 euro rahatliklan icebilirmiyim.benim herhangi bi alerjik yada rahatsizligim yok bide sütlenmi yoksa suylanmi tüketecez cok cok tesekkur ederim size sorularima cvp verdiginiz icin…..

 17. Sa leyla abla burdan okuyup 2 haftadır yediklerime dikkat edip; tarçın ve balı sabah akşam kaynatıp içtim ve gerçekten karın ve kalça bölgesindeki yağlar gitti. Gören herkes sen kilo mu verdin diyo, herkes farkında çok mutluyum 😀 İstediğim kiloya gelene kadar zayıflama destekcim bu karışım olacak. Çok sağol leyla abla böyle birşeye vesile olduğun için 🙂

 18. Leyla abla merhaba bu meyveli çay yerine meyve tadı veren bi bitki çayı atsam olur mu acaba? mesela hibiskus bitkisini.

 19. Selam leyla abla ben 2. Zayiflama çayımi yaptım siz karabiberden dolayi açılık olabilir demişsiniz ama benim cayim bol eksi tarçın korkulu oldu normal mi sağol

 20. Bu cayi 1 litre degil de 3 litre yapip gun icerisinde su niyetine icsek olur mu peki günlük belirli miktarda suda icmek gerekiyor çünkü

 21. leyla hanim siz hangi yag yakici cayla zayifladiniz ilk once verdiniz zencefili limonlu cayla mi yoksa elmali ,tarcinli olan cayla

 22. Merhaba leyla hanim
  Bende sizin tariflerin abonesi oldum.Hepside super.
  Benim 15 yasinda kizimda bu caydan icebilirmi?
  Birde vitalkost ne anlamadimda.
  Cevap yazarsaniz sevinirim.

  • canim cay bildigimiz evimizdeki bitki ve sebze meyvelerden yapiliyor.vital kost dez gibi bir mama türü.ama o yastaki kiziniz icin pek uygun bulmuyorum.cünkü iradesine sahip cikmaz ise iki üc kati verdigi kilolari geri alabilir

 23. İyi günler Leyla hanım…Bu çayı illaki sıcak mı içmeliyiz yoksa soğuk da içebilirmiyiz..ayrica rosmarin nin dövülmüşün kullansam olurmu?
  Şimdiden teşekkürler ve tarifleriniz harika.

 24. Arkadaşlar kefirin çok faydalı olduğunu duydum almak istiyorum ama almancasi ne olduğunu ve nerde satıldığını bilmiyorum bilen varmı

 25. leyla abla benım acıl kılo vermem lazım ılk cayı degılde bu ıkıncı caydan baslasam olurmu ve bırde bunu bırgunde aralıklarla tuketsek olurmu sabah ogle aksam gıbı ve bol bolda su ıcmelıyız demı bana ne onenırsınz sımdıden allah razı olsun

 26. Bacim benim dogum kilolarim kaldi emziriyorum da icsem bu cayi erir miyim sutten bebege dokunur mu ki uc beben var tecrubene soruyorum sagolasin simdiden

 27. merhaba Leyla hanım bende başladım 1 haftayı geçti hiç etki görmedim , kırmızı elma kullanıyorum ondan mı acaba ?

 28. s.a Leyla hanım ben biberiye bulamadım bir damla biberie yağı katsam faydası olur mu sizce bir türlü kilo veremiyorum

 29. Leyla abla tomurcuk karabiber demissiniz toz olsa olmazmış acaba benim tomurcuk yoktan birde çubuk tarçın yerine toz tarçın koysam.birde ben emziriyorum bi zararı olurmuş acaba tesekkur ederim

 30. Leyla hanım tabi her bünye farklıdır ben kolay kolay kilo veremeyen biriyim ama fazla ekmek tüketmem bu kilo için değil yapımda var pek sevmem ama 6dan sonra yemicem yada nebileyim öğlen sadece şunu yicem falan yazmışsınız ya kendinizi diyette hissederek kilo vermek moralinizi bozmaZmı acaba mesela ben zayıflamak istediğim zaman ne yiyosam yarı porsiyona düşürürüm suyu faZla tüketirim ama asla şu saatte bunu bu saatte bunu yapamam aksi halde ya bunalıma girer yada akşama diyet falan kalmaz bende..pasta tatlı bile yerim ama kendimi tutarım yemem gereken kadar yani küçük bi dilim ve günlük 2km yakın da yürürüm haftada 3-4kilo veririm bu şekilde ama iş ki sütlü tatlılardan kendini alabilmekte :(((

 31. Bu limonlu karisiminiz nezamana kadar içelim limon kanı inceltiyor demissiniz bir sikintisi olmazmi vücuda ben hafta içim 4 hafta İkinci cayibiza gecuyim diyordum nasıl olur ben ekmek yemiyorum kaçamakları m oldu zamanda kabiz oluyor4falaan laboya çıkamıyorum bn cvp verirseniz sevinirim teşekkür ler

 32. merhabalar bişey sormak istiyorum.. bu çay 1 litre oda 5 bardak falan.. ozaman bu çayı hergün mü böyle yeniden demleyeceğiz..

 33. Bu cay cok aci bende okadar cay denedim ictim normalde cayimi bile sekersiz icen biriyim ama bu cay cok ama cokkkk degisik bir tadi var ve acimsi

 34. merhaba dıyet cayınızı gordum ve denıcem toz karabıberı ne kadar koymamız lazım caya olcu olarak yazarsanız sevınırım..

  • canim üc tane yag yakici cayimiz var.ilkinde sadece zencefil limon var.sonra digerini biraz daha arastirip malzemeyi cogalttim.en sonuncusuna ise karbaonat ve sarimsak ekledim.aslinda sarimsak ve karbonat ayri bir tarifti ama ben birlestirip dozunu yükselttim.daha cabuk etki gösteriyor bu sefer

 35. Leyla hanim mrb ben cayinizi denemek istiyorum acil kilo vermek istiyorum lutfen bana yardimci olun kafam cok karisti cayi nasil ve nekadar icmeliyiz

 36. Ayrica bu cayla birlikte on uc gunluk isvec diyetine baslicam gelismeleri bildirecem sizlere spor olarakta evde ip atlamaya basladim

 37. leyla ablacım bugün bu çayı yaptım rengi böyle olmadı ve tadı da hiç acı olmadı neden olabilir acaba normal mi öyle olması gayet güzel oldu tadı

 38. Leyla hanım, tüp mide ameliyat sonrası bitki çayları setbest. Yardımcı olmadı açısından bunu içebilşrmiyiz?

 39. Leyla hanım merhabalar.ben diyetle beraber 20 günde 5 kilo verdim.sadece bu çayınızı denedim .ben bu çayı belli bir süreden sonra bırakmalımıyım yoksa istediğim kiloya kadar içebilirmiyim?lütfen cvp bekliyorum.

 40. Bu cayi ben ramazanda denedin süper hanimlar
  Hergün icemediysemde ramazanda normal yiyerek 5kg verdim ve bugün yine baslicam insallah son 5kg kaldi oda gider dogun kilolarindan sindilik kurtulnus olurum

 41. Mhb leyla hanım biberiyenin kuru yada taze olmasının bir önemi varmı?Kurusunu kullansakta olabilirmi?Teşekkür ederim

 42. Merhaba leyla hanim yanitlarsaniz cok sevinicem suan bu cayi yaptim gunde kac bardak icebilirim ben suyu 2litreye yakin koymusum malzemeleride fazla koydum biraz, canim.istedjkce icsem bisey olurmu?,birde bu karisim.yarina kalsa icilirmi

 43. leyla hanim
  Allah size sabir versin.ilk defa yorum okuyayim dedim…bunalim.hep ayni sorular..ki; cevabini zaten vermissiniz önceden.
  ve hep sacma sapan sorular..yok yesik yerine kirmizi elma olurmu /cay niye aci/ malzemelriikinci gun kullanabilirmiyim/ rosmarin ne – neredrn alabilirim……..v.s.
  ya nolur su kadina aciyinda sacma soru sormayin.yaziktir yaaaa

 44. Leylacim canim benim ben simdi bu cayi 3 gundur iciyorum yediklerime dikkat ediyorum aksamalarida yogurt kuru yiyorum fakat bi sorum var bu cayi ben sabahlari iciyorum kahvalti oncesi ve oglende
  Form cayi var meyveli onu iciyorum. Ara ogunlerim meyve vs
  Ekmek asla kullanmiyorum
  Soruma gelince sabah icsem sorun olmaz degilmi sen hep aksamlari ictigini soylemissin de canm merak ettim

 45. Size cok onemli bir soru sormak istiyorum. Bu kürlerin hepsi 2 haftalik. Iki hafta sonra ne yapmak gerek? Aradan kac gün gecmesi gerek tekrar baslamak icin?

 46. Offf leyla allah yardımcın olsun nasıl böyle bıkmadan usanmadan herkese tek tek cevap verebiliyorsun maşallah sana senin sabrından bende istiyorum allah kolaylık versin.Canım senin kilo vermeye ihtiyacın yok çok güzel ve ince görünüyor sun zaten

 47. Hanımlar çay veya herhangi birşey içmeden de zayıflayabilir siniz ben geçen sene 11 kilo verdim bu sene tekrar verdiğim kiloları aldım herşeyden az yiyerek zayıflayın porsiyonları küçültün tıka basa doymadan kalkın mesela gezmelerde kısır varsa 6yemek kş kısır yarım dilim kek bir küçük kurabiye yiyebilirsiniz akşam yemeğinde 6 kaşık kuru fasulye iki kş pirinç pilavı 1 dilimde ekmek yiyebilirsiniz suyu da bol içmeniz lazım sabah aç karnına bir bardak ılık su için içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bal koyabilirsiniz

 48. Merhaba leyla hanim ben bu cayi daha once denedim fakat limonun kaymasindan sanirim co aci bi tat oldu acaba limonu kaynatmak yerine sonradan icine ilave etsem ayni etkiyo gosterirmi

 49. Hanımlar ben bugün aktar dan biberiye aldım satan kişi dedi ki biberiye çok etkilidir çok az miktarda ve dikkatli kullanılması gerekir baş ağrısı yapabilir ve 3 dakika kaynatılması gerekir dedi

 50. meraba leyla hanim ben sezeryanla dogum yaptigim icin gobek kaldi malesef kalcam yok ama gobek ve yanlarim var bunada etkili olurmu simdiden tesekkur ederim

 51. Merhaba Leyla abla,
  belki sorulmustur bile ama bulamdim.
  Tomurcuk karabiber yerine toz karabiber kullanilir mi? Kullanilirsa miktari ne kadar olmazı gerek?

 52. merhaba Leyla hanım öncelıkle bu guzel tarıflerınız ıcın cok saolun ben bu cayı ıctıgımden berı baya zayıfladım yoğurt kurunu önceden yapıyorum ama bu cayıda yapınca kılolar gıdıyor dıger tarıflerınıze dıyecek yok elımden geldıgı kadar yapıyorum ama Almanca krema ısımlerını tam net yazarsanız cevırıden fransızcasını bulmak kolay oluyo hayırlı geceler

 53. Ben sabahlari sirkeli balli limon zencefil iciyorum aksamlari da yoghurt kürü yapiyorum bu cayi beraberinde kullanabilirmiyim leyla abla

 54. LEYLA HANIM BIZIM BURALARDA KAUFLAND YOK ROSMARINI ALMANYANIN BASKA HANGI MAGZASINDAN ALABILIRIM????? CEVABINIZI BEKLIYORUM?
  SEVGILER

 55. Leyla hanım merhaba yazılanları okuyormuşsun vitalkost diye birşey geçiyor arada diet yaparken kullandığınızı söylemişsiniz o nedir pek anlayamadım cvp yazarsanız çok sevinirim Trabzon’dan selamlar ??

 56. leyla hanım o kadar güzel tarifler yapıyorsun gelde kilo ver çok zor bende bir soru soracağım bende zayıflamak için yediklerime dikkat ediyorun amma acıktığımda ne yapayım açlığımı bastırmak için lütfen bişey söyleyin

 57. Abla ben sabah 6 da işe başlıyorum,yani 4.30 da kalkıyorum ilk guatur hapımı yutuyorum ondan sonra kahve yapıyorum. Şimdi sabah ben gutur hapımdan sonra kahve içtikden sonra bu elma sirke limon suyu bal zençefil karışımı içtikden sonra akşamdan bu çayı hazırlasam şişeye koysam iş yerinde içsem soğukca olurmu? Ama akşamdan hazırlamış olacam. Soruyorum çünkü akşamlarıda yoğurtlu kürü yapmak istiyorum. Saygılarımla

 58. Evet arkadaşlar çok güzel bir çay çok etkili 3 haftada tabi yediklerimde dikkat ederek 5 kilo verdim ama tansiyonum çok düştüğü için bırakmak zorunda kaldım biraz toparlanın yine denicem ??

 59. leyla ablacım diyetlerinizde ekmek yiyormusunuz ben yemiyordum ama netten araştırdım ekmek yenmezse bazı hastalıklar olur diye yazıyor kararsız kaldım yoksa çavdar ekmeğimi yesem

CEVAP VER