Yağ Yakıcı Çay Tarifi

0
80387

Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Ben bu çayla bir ayda 6 kilo verdim Arkadaşlar.Tabiki diyetin yanısıra bu çayı içtim.Size şöyle anlatayım bu çay aslında yağ yakımında bir destektir.Ben bir ay boyunca fitnese gittim ve günde 3 saat durmaksızın spor yapan biriydim.Hem spor hem sıkı bir diyet yapmama rağmen sadece 3 kilo vermiştim.Sonra bu çayı spordaki Arkadaşım önerdi bana.Bende sporu bıraktım ve günde sadece bir saat yürüyüş yaptım yine çok sıkmadan diyetime devam ettim.kahvaltımı iki dilim ekmekle yaptım arada ceviz fındık atıştırdığımda oldu.Bir tane elma yedim sonra saat beste ekmekszi akşam yemeğimi yerdim ve ondan sonra bir saat yürüyüşe gidip gelirdim ve dahada bir şey yemezdim.ve akşamları bu çayımı demleyip içerdim.Önceleri iki bardak içerdim sonr adört şu bardağına çıkardım.Eğer sağlık sorununuz yoksa tansiyon probleminiz yoksa içebilirsiniz.ama bence en güzeli doktorunuza danışıp öyle için.Gerçi almanlar zencefilin çayından tutun çorbasını ve yemeğini yapıyorlar.Bu çayımız sadece yağ yakımında değil kışın aşağıdada belirttiğimiz gibi gribe bire birdir.Hazmı kolaylaştırır ve gece içilince uykunuzu getirir.

Malzemeler :

  • 1 parça Zencefil
  • yarım limon

Yapılışı :

Zencefil ve limonu bir cezveye alıp içine birbuçuk şu bardağın şu koyup kaynamaya bırakalım.kaynayan çayımızı kenara alıp demlenmesini bekleyelim.ve ılık bir şekilde her sabah aç karnına yemeklerden yarım saat önce içelim.


Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

Üst solunum yolunun enfeksiyonu ile ortaya çıkan, viral bir hastalık olan grip, göğüs bölgesinde tıkanıklık, burun akıntısı, gözlerde sulanma ve öksürük gibi belirtilere birlikte görülür. Grip, aynı zamanda ateşe, mide bulantısına ve kusmaya neden olabilir. Bitkisel çaylardan bazıları bu belirtilerin bir veya bir kaçının tedavisine yardımcı olmak için kullanılabilir. Zencefil, okaliptüs, nane ve mate çayları gribe iyi gelen bitki çayları arasında ilk sıralarda gösterilmekte.

Zencefil Çayı

Taze veya kuru zencefil ile hazırlayabileceğiniz, hoş kokulu bir çay olan zencefil çayı, göğüs tıkanıklığını açmak ve grip ile bağlantılı nazal konjesyonu hafifletmek için idealdir. Ayrıca zencefil içinde bulunan bileşenler, vücudunuzun viral hücrelere karşı direncini arttırarak grip ve soğuk algınlığından kurtulma sürecini hızlandırabilir. Kuru zencefil yerine taze dilimlenmiş zencefil kullanırsanız çayınız daha etkili olacaktır. Hazırladığınız çaya bir kaç damla limon eklemek vücudunuza hastalık sırasında ihtiyaç duyduğu C vitamini takviyesini sağlar. Fazla zencefil çayının mide ekşimesine neden olabileceğini unutmayın.

Aşağıdaki bilgilerde ilginizi çekebilir ArkadaşlarZencefil zayıflamaya yardımcı olan güçlü bir şifalı bitkidir. Birçok ülkede tarihler boyunca gerçekten sevilerek ve önemsenerek tüketilmektedir. Ancak, Muhtemelen siz daha önce zencefil görmediniz ve zencefilin tadı hakkında fazlaca bir şey de bilmiyorsunuz. Zencefil şeker niyetine rahatça yenebilecek bir şifalı bitki değildir. Oldukça keskin tat ve aromasinin sizi gerçekten rahatsız edeceğine emin olabilirsiniz. Bu gün çeşitli marketlerde satılan zencefilli şekerler dahi rahatça ve zevkli bir şekilde yenebilmekten uzaktır. Ama siz de biliyorsunuz ki zencefilde bulunan faydalı aktif maddeler birçok sağlık sorunlarını giderdiği gibi zayıflatıcı etkiye de sahip ve siz sağlığınıza düşkün olduğunuz kadar zayıflamak da istiyorsunuz. Bundan dolayı zencefil yemek zorundasınız. Peki, ne yapmalıyız?

Zencefilli Bal

Zencefili yarım kaşık bal ile tükete biliriz. Ana yemekten 1 saat önce alınan zencefilli bal gerçekten ise yarayacaktır. Şöyle ki baldaki anlık enerji size katı bir tokluk hissi verirken zencefildeki aromalar ise iştahınızı kapatacak güce sahiptir. Sonuç olarak az yemek ve az enerji sizi gerekten zayıflatacaktır.

Mide sıkınlıkleri Zencefil

Diyet uyguluyorsunuz ve sebzeler meyveler derken bir tür şişkinlik ve hazımsızlık sizi rahatsız etmeye mi başladı? Bunun sebebi insan sindirim sisteminin meyve sebze gibi vejetaryen beslenme şekline uygun olmamasıdır.(aslında insan sindirim sistemi ünlü mamüller ve hayvansal ürünleri daha iyi sindirir ve onlardan daha çok enerji alır) Bu durumda yine imdadımıza zencefil yetişecektir. Yemeklerden hemen önce veya hemen sonra içilecek zencefil çayı sindirim sisteminizi düzenleyecek ve (sizi diyete karşı soğutacak olan) sindirim sıkâyetlerini önleyecektir.

Kolik ve gazlarda Zencefil

Diyettesiniz ve mideniz dâhil bütün sindirim sisteminiz yeniden şekillendi özellikle yeniden boyutlanan mideniz gerçekten küçüldü ancak bu durumda midemizden başlayan ve bağırsaklarımızda devam eden peristaltık* hareketlerin gerçekten güçlü ve düzenli olmasına ihtiyacımız var. Zencefil pişmiş yemeklerle alındığında gerçekten güçlü bir düzenleyici role soyunur ve ihtiyacımız olan peristaltık hareketlere yardımcı bir etkendir.Bütün bunlardan anladığım şudur arkadaşlar. Zencefil sistemlere yardımcı olarak etkisini gösteriyor. Aslında zencefil bir başrol oyuncusu olmaktan çok, yan rollerle başrol oyuncusunu destekleyen iyi bir yardımcı aktördür.

Bende size limonlu çayının tarifini verdim

Ben inşallah diyetimin boyunca bu uygulamayı kullanıcam Arkadaşlar.

Yapmak isteyenlere kolay gelsinnnnnnnnn

Yağ Yakıcı Çay Tarifi Resimleri

cats

DSC_0491