Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım

14
787

Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım

 


 

 

Eski Tariflerimin biteceği yok,bari arada yeni yaptıklarımı yayına alayım dedim .

Babamın rahatsızlığından dolayı Türkiyeye gitmiştim ve geldiğimde aldığım beyaz peynirlerin bozulmaya durduğunu görünce onları hemen kaplarından çıkartıp poşetleyip buzluğa attım.Derken elimde kaldımı üç tane kutu,önce çöpe atmak için bir hamle yaptım.Sonra birden aklıma bir fikir geldi ve hemen çöpe atmaktan vazgeçtim.Bana zamanında bir dostum teneke kutularının kurabiyeleri çok taze tuttuğunu söylemişti.Sonra hemen bende bu peynir kutularını hemen saklama kutusuna çevirmek için kollarımı sıvadım.Gerçekten şahane oldular .ister şeker koyun,ister un,ister çayotu koyun,ister kurabiye.Ne koyarsanız acayip bir şekilde uzun ömürlü tutuyor bu kutularımız.

Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım

Malzemeler :

Temiz yıkanmış ve iki gün havalandırılmış Peynir veya zeytin kutuları

Yapışkanlı dekor kağıtları

Yapılışı :

Kutularımızın boyuna göre kağıtlarımızı kesip düzgün bir şekilde kutularımıza yapışkanlarını çıkartarak yapıştıralım.Bu yapışkanlar her yerde satılıyor Arkadaşlar,ben müllerden almıştım.ama lidlede gelmişti ordanda aldım.Valla ben takım bile yapmayı düşünüyorum artık :)))

Artık çok uyguna uzun ömürlü saklama kaplarını yapmak çok mümkünnnn :)))

Hadi bizlere kolay gelsin Dostlar

 

 

DSC_0990 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 0990DSC_0991 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 0991DSC_0994 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 0994

DSC_0995 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 0995DSC_0996 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 0996DSC_0998 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 0998DSC_0999 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 0999DSC_1001 Peynir Kutularından Saklama Kabı Yapalım DSC 1001

 

 

14 Yorumlar

  1. Leyla hanim kucuk zeytin kavanozlarindanda yapabilecegimiz bir sey varmi acaba lidl deki zeytin kavanozlari atmaya kiyamiyorum:))))

  2. aaa bu gercekten cok guzel olmus. bende karton ve teneke kutularini sakliyordum birseyler yaparim diye ama bir turlu baslayamamistim. Bu tenekelerinin ici yikadiktan sonra pas tutmuyormu peki? cunki ben bu yuzden cesaret edemedim.

CEVAP VER