Kremalı Mantarlı Et Sote Tarifi

0
8933

Kremalı Mantarlı Et Sote Tarifi

Ramazanın ilk günü tüm Ailem habersiz bir şekilde bana geldiler.Bende davetsiz misafir umduğunu değil bulduğunu yer dedim ve mutfağa girdim.Normalde eşim ve bana göre malzeme çıkarmıştım.Sonra malzemeleri aileme göre ayarladım ve Bismillah deyip akşam saat yedide yemekleri pişirmeye koyulduk.Ben bu yemeği yaparken Annem lokma tatlısı yaptı,kardeşim ve ablam Masayı hazırladı.Eniştem ile eşime balkonda yer sofrası kurduk,biz içeriye ancak sığıyorduk çoluk çocuk :)) Derken ilk defa bu kadar şenlikli neşeli bir iftar yapmış olduk.Yani ilk iftarımızı hiç unutamayacağım.Ve şimdiden planlar yapıldı kimleri davet edeceğime dair.Tarifimize gelince,Tarifimizi ailem çok beğendi.Hepsi bir yandan off çok lezzetli olmuş leyla bu deyince bende kızdım bir an : tabi lezzetli olucak yaaa,sonuçta kaç senelik uğraştığım bir yemek sayfam var dedim ve hem güldük hem iftarımızı ettik.Lezzzetine garanti verdiğim tarifimize geçelim artık.

Rabbim Evimizden huzuru,sağlığı,mutluluğu ve hayırlı evlatları eksik etmesin inşaallah.Hayırlı Ramazanlar Dostlarım.


Ramazanın 3. Günün Duası: “Allahummerzüğnî fîh’iz-zihne ve’t-tenbîh ve bâidnî fîhi min’eş-şefâheti ve’t-temvîh vec’al lî neşîben min külli hayrin tunzilu fîh, bi-cûdike ya ecved’el ecvedîn.”

Anlamı: Allah’im! Bu günde bana zekâ ve uyanıklık (ibadet ve itaatten gafil olmama) hali ver; beni cahillik ve batıl işlerden uzaklaştır. Bu günde indirdiğin her hayırdan bana da bir nasip ayır; cömertliğin hakkına ey cömertlerin en cömerdi!

Malzemeler :

  • 1 kg çok ince kıyılmış kuşbaşı et ( çok ama çok küçük kesilmesi lazım )
  • 300 gr doğranmış mantar
  • tuzot
  • karabiber
  • 3 yemek kaşığı tereyağı

Üzerine :

  • 2 paket yani 400 gr krema ( Schlagsahne )
  • rendelenmiş kaşar peyniri

Yapılışı :

Etleri mümkün oldukça çok küçük doğrayalım Arkadaşlar.Doğranmış etlerimizi tenceremize alıp yarım saat kavuralım.kavrulan etlerin içine tereyağımızı ve mantarları katip beş dakika daha kavurup baharatını katip karıştıralım.Etimizi sığabilceği bir borcama dökelim.Etlerimizin üzerine iki paket kremayıda güzelce döküp etlerimizi fırına verelim ve yaklaşık 45 dakika üzeri folio ile kapatılmış 250 derecede pişirelim.Pişen etlerimizin üzerine kaşar rendesi serpiştirip beş dakika daha fırında bekletelim.Kaşar peyniri kızarınca çıkartıp sıcak olacak şekilde servis yapalım.Lezzetine garanti verdiğim bir et sötedir bu Arkadaşlar

Afiyet Olsun

Kremalı Mantarlı Et Sote Tarifi

1

2


3

5

6

4

Videolu Tarifimizide Izleyebilirsiniz Arkadaslar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here