Galeta Unlu Sucuklu Parmak Börek Tarifi

1
6981

Galeta Unlu Sucuklu Parmak Börek Tarifi

Selam Dostlarım

Kahvaltıda Misafirlerim için yaptığım enfesss sucuklu bir börek idi bu.


Misafirlerim poğaçalardan çok bunları beğendiler.Gerçi Poğaça beş çayına ikram edilir ama Arkadaşlarımın sabahta olsa yinede birer tane tadmalarını istemiştim.

Gerçekten çok Lezzetli bir börek oldu Dostlarım.Aniden gelen Misafirler için ön dakika bile yapımı sürmüyor.Hatta akşamdan yapın hazırlayın buzdolabına koyun,ve sabah çıkartıp kızartin .Bende öyle yaptım çünkü.Akşamdan güzelce sardım ,sabah işe sadece sütlü karışıma bulayıp galeta ununa batırdım.Akşamdan sütlü karışıma batırırsak sabaha kadar böreğimiz sisip parçalanabilirdi belki.O sebebden akşam sadece sarıp tepsiye dizdim.

Beş Çayına,Kahvaltıya,Akşam yemeğine yapılabilcek çok basit bir börek çeşididir bu Dostlarım.

İnşallah beğenirsiniz.

Malzemeler :

  • 1 Paket hazır üçgen yufka
  • İnce dilimlenmiş salam veya sucuk
  • 1 tane yumurta

Sos için :

  • 1 su bardağı süt
  • 1 yumurta
  • Galeta unu
  • Kızartmak için sıvıyağ

Yapılışı :

Yufkaları tek tek alıp geniş tarafına iki tane ince sucuk koyalım.İki tarafınıda ıce doğru getirip incecik rulo şeklinde saralım.Sardığımız yufkanın ucunu yumurtaya bulayalım ve kapatalım yapışması için.Bu sekidle tüm böreklerimizi yapıp bitirelim.

Sonra süt ve yumurtayı bir kapta karıştıralım.Bir kabada galeta ünü dökelim.Böreklerimizi tek tek alıp önce sütlü karışıma batırıp sonra galeta ununa bulayalım.Yine bu şekildede tüm böreklerimizi yapıp hazırlayalım.

Böreklerimizi yağda kızartip servis yapalım.Yağda kızartirken dikkat edelim ocağın altı orta ayarda açılmalı.Çok kızgın yağda kızartırsak Böreklerin dışı çabuk kızarır ama içi çığ kalır Dostlarım.

Sıcak olarak servis yapalım

Afiyet Olsun

Galeta Unlu Sucuklu Parmak Börek Tarifi Resimleri

1

3


4

5

6

8

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here