Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler )

15
2028

Bir Tariften bir kaç çeşit Kurabiye Tarifi

 


 

Bir Tariften onlarca Kurabiye Yapmaya ne dersiniz.Sizler dahada farklı süslemeler yapabilirsiniz.Ben bu kurabiyeleri yaptığımda evimi aniden misafirler basınca biraz kolayına kaçtım doğrusu.

 


 

Malzemeler :

 • 3 yumurta
 • yarım kg şeker
 • 600 gr çok yumşak tereyağ
 • 4 paket vanılıya
 • 1 paket kabartmatozu
 • 1 kg elenmiş un
 • 2 yemek kaşığı kakao
 • 200 gr beyaz çikolata

Süslemek için :

 • kavrulmuş badem yaprağı
 • çikolatalı süslemeler

 


Yapılışı :

Hamur için tüm mazlemeleri karıştırıp yumşak bir hamur elde edin. Sonra yoğurduğumuz hamurun içine Kakao döküp yine yoğuralım.yoğurduğumuz hamuru folyoya sarıp bir gece buz dolabında bekletelim. Ertesi gün değerlendirmeden 2 saat önce dışarı çıkartıp oda sıcaklığında bekletelim hamurumuzu.

Sonra hamur unlanmış tezgahda kurşun kalem kalınlığında ( 0,5 cm ) açalım. eşit sayıda kalıplar ile kurabiyelerimizi kesip hazırlayalım ve tepsilere dizip önceden ısıtılmış 180 dereceli fırında 10-12 dakika pişirin. kurabiyeler soğuyunca Beyaz çikolatamızı benmarı usulü eritip bir fırça yardımı ile kurabiyelerimizin üzerine sürelim.

sonra isteyen kurabiyeleri sadece üzeri çikolatalı yapabilir.isteyen ise çikolatayı sürdükten sonra kavrulmuş bademlere bulayabilir.isteyen ise çikolata taneciklerine bulayıp kurumaları için tezgaha dizebilir.kurabiyeleri ağzı kapalı kablarımıza alıp soğuk bir yerde muhafaza etmeye çalışalım. ben kablarımıza birde poşet geçirdim daha garantili olsunlar hava almaması konusunda diye :))

Bu Kurabiyelerimiz Uzun Ömürlüdür.

Afiyet Olsun

1 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) 1502 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) 2463 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) 329

4 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) 4275 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) 5266 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) 6207 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) 718kakaolukurabiye7 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) kakaolukurabiye7kakaolukurabiye8 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) kakaolukurabiye8kakaolukurabiye10 Bir Tariften bir kac cesit Kurabiye Tarifi ( Uzun Ömürlü Kurabiyeler ) kakaolukurabiye10

 

15 Yorumlar

 1. aynı tarifin daha az malzemelisi varmı leyla hanım . çünkü evde bu kadar kurabiyeyi yiyecek kadar insan yokta 🙂 . şimdiden teşekkürler .

 2. Leyla hanim bu kurabiye hamuru seker hamuruyla kaplanabilirmi onun için uygunmu birde yumuşak mi yoksa sert mi oluyor ?

CEVAP VER